Uniwersytecki Szpital Kliniczny jako pierwszy na Dolnym Śląsku zastosował zabieg ablacji migotania przedsionków najnowocześniejszą metodą elektroporacji.
Wpływ Programu KOS-zawał, czyli Koordynowanej Opieki nad pacjentem po zawale serca został po raz pierwszy analizowany w trzyletnim okresie obserwacji przez ekspertów Grupa American Heart of Poland.
Elastyczne, nadające się do noszenia urządzenie medyczne może znacznie przyspieszyć walkę z chorobami serca.
Diploma of Advanced Studies in Cardiac Arrhythmia Management (DAS-CAM) to międzynarodowy program szkolący przyszłych liderów arytmologii.
Zawały serca to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce. W 2021 roku łączna liczba hospitalizacji z powodu zawału mięśnia sercowego wyniosła blisko 68 tys. wśród których, aż 65% dotyczyło mężczyzn, a 35% kobiet.
Coraz więcej nastolatków boryka się z nadciśnieniem tętniczym – występuje ono u 4 proc. dzieci i nawet 10 proc. nastolatków. Do leków, które można zastosować u nastolatków, należą beta-adrenolityki.
Liczba pacjentów włączonych do pilotażu Krajowej Sieci Kardiologicznej, która działa już w siedmiu województwach, przekroczyła 8 tysięcy - informuje Narodowy Instytut Kardiologii Stefana kardynała Wyszyńskiego - Państwowy Instytut Badawczy.
101-letnia pani Jadwiga, która doznała zawału serca, leczona jest w oddziale American Heart of Poland (AHP) w Bielsku-Białej.
Rozpoczęła się kompleksowa modernizacja Oddziału Kardiologicznego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile.
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń” EcoSerce” zwróciło się z apelem do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.